Arteroskleroza

Vše na zdravotní potíže, aneb - kdy víno bez alkoholu při Arteroskleroze neuškodí. Podpora organismu na Nealkomarket.cz
Podle Gusta obchod - prodejní a výdejní místo Národní 9 v centru hlavního města. Pracujeme tady všichni po celý rok pro vás podle vaší objednávky, podle vašeho očekávání a podle přání. Pro naše zákazníky, kteří u nás nakupují na eshopu či přímo na prodejně je osobní odběr za nákup ihned bez objedná u nás zdarma. 
Na všechny zdravotní potíže, na všechny nemoci se najde lék. My dáváme přednost těm z přírody, z pralesa. Pokud na nás něco vleze, tak my se vyhýbáme chemii, používáme organické, čisté, léčivé či preventivní prostředky a produkty, které nazýváme dary z přírody. Můžeme doporučit ozdravné léčebné kúry, extrakty, superpotraviny a bylinné směsi, které vám zaručeně pomohou.
Ateroskleróza je neinfekční zánětlivé postižení cévní stěny, při kterém dochází k ukládání tuku do stěny cév. Tepna se kvůli tomu zužuje a zpomaluje a ztěžuje proudění krve.
Příznaky aterosklerózy - V dospělém věku se ateroskleróza rozvíjí většinou pomalu. Během počínajícího onemocnění je tepna na vnitřní straně poškozena a na stěně se zachytávají tzv. aterogenní látky (nejčastěji tuky). Látky se hromadí v podobě aterosklerotického plátu, způsobují zúžení a následně ucpání tepny. 
 
Největším nebezpečím pro pacienta je, když ateroskleróza probíhá v tepnách srdce (vzniká angina pectoris nebo infarkt), v hrudní a břišní části aorty (aneurysma neboli výduť), v tepnách dolních končetin (ischemická choroba dolních končetin), na karotidách a tepnách mozku (cévní mozková příhoda neboli „mrtvice“). Příznaky pocítí pacient až ve chvíli, kdy je omezena průchodnost tepny. Záleží na tom, kde se postižená tepna vyskytuje. Krev může proudit k určitému orgánu, což může mít za následek částečné nebo trvalé poškození orgánu a v některých případech dokonce i smrt.
Poškozená tepna zásobující srdce se projeví selháváním srdce a infarktem. Prvními příznaky jsou zrychlené dýchání a pulz, bolest na hrudníku, úzkost, dušnost a bledost.  Pokud je aterosklerotická tepna vedoucí k mozku, můžou se projevy onemocnění projevit psychickými změnami, ale i například oslepnutím či mrtvicí, kdy je pacient v bezvědomí, následně nemůže mluvit a ochrne mu určitá část těla.
Jak se projevuje? Pokud jsou postiženy tepny dolních končetin, pacient cítí bolest, nejprve jen při dlouhé chůzi, postupně se ale intervaly bez bolesti zkracují, nemocný cítí chlad, začíná kulhat. V případě neléčené ischemické choroby dolních končetin může stav skončit až amputací končetiny.  
Postižení tepny vedoucí k ledvinám může skončit až selháním ledvin.
 
Mezi rizikové faktory, které zvyšují pravděpodobnost onemocnění, patří vysoký krevní tlak, stres, obezita, cukrovka, vysoká hodnota celkového cholesterolu, konzumace tučné stravy a kouření.
Ateroskleróza je neinfekční zánětlivé postižení cévní stěny, při kterém dochází k ukládání tuku do stěny cév. Tepna se kvůli tomu zužuje a zpomaluje a ztěžuje proudění krve.
 
Příznaky aterosklerózy
V dospělém věku se ateroskleróza rozvíjí většinou pomalu. Během počínajícího onemocnění je tepna na vnitřní straně poškozena a na stěně se zachytávají tzv. aterogenní látky (nejčastěji tuky). Látky se hromadí v podobě aterosklerotického plátu, způsobují zúžení a následně ucpání tepny. 
 
Největším nebezpečím pro pacienta je, když ateroskleróza probíhá v tepnách srdce (vzniká angina pectoris nebo infarkt), v hrudní a břišní části aorty (aneurysma neboli výduť), v tepnách dolních končetin (ischemická choroba dolních končetin), na karotidách a tepnách mozku (cévní mozková příhoda neboli „mrtvice“). 
 
Příznaky pocítí pacient až ve chvíli, kdy je omezena průchodnost tepny. Záleží na tom, kde se postižená tepna vyskytuje. Krev může proudit k určitému orgánu, což může mít za následek částečné nebo trvalé poškození orgánu a v některých případech dokonce i smrt.
Poškozená tepna zásobující srdce se projeví selháváním srdce a infarktem. Prvními příznaky jsou zrychlené dýchání a pulz, bolest na hrudníku, úzkost, dušnost a bledost. 
 
Pokud je aterosklerotická tepna vedoucí k mozku, můžou se projevy onemocnění projevit psychickými změnami, ale i například oslepnutím či mrtvicí, kdy je pacient v bezvědomí, následně nemůže mluvit a ochrne mu určitá část těla.
Jak se projevu?
Pokud jsou postiženy tepny dolních končetin, pacient cítí bolest, nejprve jen při dlouhé chůzi, postupně se ale intervaly bez bolesti zkracují, nemocný cítí chlad, začíná kulhat. V případě neléčené ischemické choroby dolních končetin může stav skončit až amputací končetiny.  
Postižení tepny vedoucí k ledvinám může skončit až selháním ledvin.
 
Mezi rizikové faktory, které zvyšují pravděpodobnost onemocnění, patří vysoký krevní tlak, stres, obezita, cukrovka, vysoká hodnota celkového cholesterolu, konzumace tučné stravy a kouření.

 

Kontaktujte nás